Registrace domén

Registrace domén

Nacházíte se: Home / Registrace domén / Registrace domén - nápověda

Jak funguje registrace domény


Základní informace

Pro provoz webových portálů, rozcestníků, internetových časopisů či osobních stránek je vhodná doména II. řádu, tedy např. www.domena.cz nebo krátce doména.cz. S registrací domény nebo jejím převodem Vám rádi pomůžeme. Ceny za převod domény či registrace domény lze najít v našem ceníku. Abyste mohli na Vaší doméně provozovat stránky a další služby (napr. email), musíte mít také hosting.

⇐ zpět na domény

Výběr doménového jména

Pokud jste se již rozhodli zaregistrovat si doménu, přichází nejdůležitější krok - výběr doménového jména. Doménové jméno by mělo co nejvýstižněji odrážet účel, pro který bude sloužit, tedy nejčastěji jméno Vaší firmy, služby, které nabízíte nebo výrobky, které prodáváte.
Druhým důležitým krokem je výběr koncovky domény. Pro české domény je vhodná koncovka CZ, pro evropské EU, pro mezinárodní je to COM, NET, ORG, NAME, BIZ nebo INFO.
Některé názvy domén, které jste si vybrali, mohou být již obsazeny. V tom případě máte smůlu a musíte si zvolit jiné jméno. Někdy stačí jen nepatrná modifikace původního jména, např. jméno mojedomena.cz můžeme modifikovat na moje-domena.cz nebo mojedomena.eu popř. moje-domena.eu a podobně.
Jméno zvolené domény bude platné po následujících 12 měsíců.

⇐ zpět na domény

Registrace domény

Proces registrace domény je velice jednoduchý. V objednávkovém formuláři na našich stránkách si ověřte, zda je Vámi zvolené jméno domény volné. Pokud ano, můžete si doménu registrovat. V průběhu objednávky vyplníte několik údajů o budoucím majiteli domény (nejčastěji to budete Vy nebo Vaše společnost) a pak si můžete vybrat náš hosting.
Po odeslání kompletní objednávky Vám mailem přijde zálohová faktura a po připsání poplatku na náš účet Vám bude doména do 5 minut registrována. Neodpovídáme zákazníkovi za škodu, která mu vznikne v důsledku skutečnosti, že bylo ve stejném nebo podobném časovém okamžiku učiněno více žádostí na registraci stejné nebo podobně znějící domény u různých registrátorů a některý z registrátorů provedl registraci pro jinou osobu dříve než my. V takovém případě Vám již zaplacený poplatek vrátíme zpět. Plné znění pravidel pro registraci CZ domény si můžete přečíst zde, pro EU domény zde.

⇐ zpět na domény

Převod domény CZ

Proces převodu již existující domény je velice podobný registraci nové domény a je také velice jednoduchý. V objednávkovém formuláři na našich stránkách zadejte jméno domény, kterou chcete převést, poté vyberte volbu "jsem majitelem a doménu chci převést k Vám". Dále postupujte podle pokynů. Pro převod domény budete potřebovat znát heslo - tzv. Auth-ID (někdy nazývané také jako Transfer-ID) domény. Toto heslo získáte u Vašeho původního (současného) registrátora. V průběhu objednávky vyplníte několik údajů o stávajícím majiteli domény a pak si můžete vybrat některý náš hosting.
Po odeslání kompletní objednávky Vám přijde mailem výzva k platbě a potvrzovací formulář pro převod a pokud bude vše v pořádku, tak po uhrazení poplatku bude doména do 24 hodin převedena. Z důvodu ochrany majitelů registrovaných domén a omezení manipulace s doménami si vyhrazujeme právo doménu pod naši správu nepřevést jestliže osoba, jenž o převod k nám požádala, neprokáže, že je osobou oprávněnou (tedy nejčastěji majitel převáděné domény). Expiruje-li doména do 30-ti dnů od žádosti o změnu registrátora, je převod uskutečněn až po uhrazení prodlužovacího poplatku současnému registrátorovi.

⇐ zpět na domény

Převod domény COM, NET, ORG, INFO, BIZ, NAME

Změna registrátora generických domén je zpoplatněna ročním udržovacím poplatkem, platnost domény se tím prodlouží o další 1 rok. Před vyplněním objednávky u nás je nutné požádat současného registrátora domény o odemčení Vaší domény pro přesun a o zaslání autorizačního hesla pro přesun - tzv. Transfer-ID (někdy nazývané také jako Auth-ID). Toto heslo budete potřebovat při vyplnění objednávky na našem webu. Držiteli domény je zaslán email pro potvrzení a dokončení převodu. Doménu je možné převést nejpozději 10 dní před expirací generické domény. Po změně registrátora se platnost domény prodlouží o jeden rok ode dne expirace. Převod domény může trvat i několik dní v závislosti na rychlosti zpracování požadavku původním registrátorem, mějte tedy strpení.

⇐ zpět na domény

Expirace domény CZ

30 dní před expirací domény je jejímu majiteli odesílána zálohová faktura na prodloužení domény pro další období. Pokud není poplatek za prodloužení domény uhrazen, tak v okamžiku expirace domény je majitel domény upozorněn emailem, doména je stále funkční, ale začíná běžet 30-denní lhůta. Během této 30-ti denní lhůty může majitel domény uhradit poplatek a tak platnost domény prodloužit (platnost se počítá od data expirace, nikoliv od data uhrazení poplatku). Po uplynutí této 30-denní lhůty je doména vyjmuta z DNS (znefunkčněna) a po dalších 14 dnech je uvolněna pro další registraci.

⇐ zpět na domény

Expirace domény COM, NET, ORG, INFO, BIZ

30 dní před expirací domény je jejímu majiteli odesílána zálohová faktura na prodloužení domény pro další období. Do data expirace je možné doménu prodloužit za standardní udržovací poplatek. V okamžiku expirace domény se doména stává neaktivní a začíná běžet 15-denní lhůta. Během této 15-denní lhůty od data expirace je možné doménu prodloužit za standardní udržovací poplatek (platnost dalšího období se počítá od data expirace, nikoliv od data uhrazení poplatku). Po uplynutí tohoto období se doména dostává do stavu tzv. Redemption Grace Period. Během Redemption Grace Period, která trvá 30 dní, může majitel domény uhradit poplatek 3500,-Kč a tak platnost domény obnovit nouzově. Po uplynutí stavu Redemption Grace Period je doména 5 dní ve stavu Pending delete a následně je uvolněna pro další registraci.

⇐ zpět na domény

Domény

Nástroje
Podpora
nahoru dolu

  info@webhosting.fm
  Tel.: 228 227 014

Ověření domény Objednat