Webhosting

Webhosting

Nacházíte se: Home / Webhosting

Jak vybrat správný hosting


Základní informace

Pod pojmem hosting se rozumí balík služeb, které Vám zajistí provoz Vašich stránek na internetu. Je to jakýsi "prostor na internetu" spolu s dalšími službami jako je email, databáze nebo nějaký skriptovací jazyk. Webhosting je také někdy nazýván hosting, ale jedná se v podstatě o různé pojmenování téhož. Budeme-li tedy dále v textu mluvit o hostingu, mluvíme zároveň také o webhostingu. Zakoupením hostingu si vlastně pronajímáte prostor pro stránky. Výhodou je skutečnost, že nemusíte vlastnit žádný drahý server a starat se o něj, vše za Vás řeši poskytovatel hostingu. Hosting je pouze samotné umístění stránek na serveru poskytovatele. Aby se uživatelé internetu ke stránkám dostali, je potřeba zaregistrovat si doménu.

⇐ zpět na hosting

Co obsahuje hosting

Jednotlivé balíčky hostingu se liší svoji cenou a tím i počtem a rozsahem služeb, které nabízejí. Nejlevnější hosting mají nejméně místa pro stránky, omezený počet emailových schránek a nenabízí možnost provozu dynamických stránek. Takový hosting může mít také provoz stránek omezen datovým tokem, výkonem serveru či databází. Pokud si naopak za kvalitní hosting připlatíte, dostanete komplexní portfolio služeb, neomezené množství emailových schránek, podporu pro dynamické stránky, neomezeně databází a mnoho dalších doplňkových služeb. Seznam služeb námi nabízených hostingů naleznete v přehledné tabulce.

⇐ zpět na hosting

Výběr správného hostingu

Výběr toho správného hostingu určitě není jednoduchá záležitost. Důležité je zvolit takový hosting, za který neplatíte zbytečně moc, ale na druhou stranu který splňuje všechny Vaše požadavky. Ideální je, když Vám při výběru hostingu asistuje budoucí programátor Vašich stránek. Ten přesně ví, který balíček hostingu bude pro provoz Vašich stránek ideální a dokáže Vám tak pomoci s výběrem správněho hostingu. Narozdíl od jména domény, které je platné minimálné pro následujících 12 měsíců a nelze jej změnit, je později možné kdykoliv vybraný hosting změnit a objednat větší či menší balíček.

⇐ zpět na hosting

Přesun hostingu k WEBHOSTING.FM

Přesun již existujícího hostingu od poskytovatele k novému poskytovateli není až tak jednoduchým krokem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Připravili jsme tedy pro Vás jednoduchý postup jak na to. Předpokládáme, že jste u nás provedli objednávku se žádostí o převod domény, provedli jste platbu za objednaný hosting a přišel Vám mail s přístupy.
Postup přesunu:
1) Stáhněte si a pečlivě zazálohujte všechny emaily ze všech emailových schránek, které u původního poskytovatele máte. Jak to udělat zjistíte na webu původního poskytovatele, nebo požádejte na jeho podpoře o návod jak na to. Jakmile u něj vyprší platnost Vašeho hostingu, je velmi pravděpodobné, že emaily smaže.
2) Vytvořte si u nás stejné schránky jako jste meli vytvořeny u původního poskytovatele. Návod a další informace naleznete v emailu s přístupy k hostingu.
3) V nastavení emailových klientů (Outlook, Thunderbird, The Bat! a další) zatím ponechte nastavení emailových účtů na původního poskytovatele, ale přidejte tam další nastavení na emailové účty, které jste vytvořili u nás. Návod a podrobnější informace naleznete v emailu s přístupy k hostingu.
4) V tuto chvíli jsou doména, hosting a emailové schránky nasměrovány na původního poskytovatele. Můžete tedy přistoupit k přesunu webových stránek na naše servery (překopírování stránek, vytvoření tabulek v databázi, naplnění tabulek daty...). Pro kontrolu správnosti nastavení a otestování Vašeho webu na našich serverech můžete dočasně používat adresu URL: http://vasedomena.cz.h1.webhosting.fm/
5) Pokud budete mít stránky otestované i na našich serverech, je možné provést přesměrování a přesun domény k nám. O přesun a přesměrování domény požádejte naši podporu na adrese info@webhosting.fm. Přesunem domény se změní registrátor domény a její DNS záznamy. Samotný proces přesunu u CZ domény je otázkou 1 pracovního dne, u zahraničních domén to může být i několik dní.
6) Jakmile se změna DNS záznamů domény projeví v internetu, začnou se emaily doručovat do schránek na našich serverech a začnou se zobrazovat stránky z našich serverů. Doporučujeme provést ověření fungování schránek posláním testovacího mailu z jiné emailové adresy. Počkejte 3 dny a v emailových klientech smažte nastavení schránek na původního poskytovatele.
7) Hotovo.

⇐ zpět na hosting

Vytvoření webových stránek

Již víte, co je to hosting, jaké služby obsahuje a meli byste mít vybraný již konkrétní balíček hostingu. Nyní Vás tedy čeká ta kreativnější část - výroba webových stránek a jejich umístění na internet. Důležité je rozmyslet si, co na stránkách chcete prezentovat a jakou strukturu budou stránky mít. Pro vytvoření jednoduchých webových stránek nepotřebujete žádný drahý program, postačí Vám například program Kompozer (dříve NVU), který lze stáhnout z internetu a volně používat. Chcete-li dosáhnout profesionálního vzhledu Vašich webových stránek, je vhodné obrátit se na specializované firmy, které se vývojem stránek zabývají.

⇐ zpět na hosting

Webhosting

Nástroje
Podpora
nahoru dolu

  info@webhosting.fm
  Tel.: 228 227 014

Ověření domény Objednat