Virtuální servery, VPS

Virtuální servery

Nacházíte se: Home / Virtuální servery / Virtuální servery - nápověda

Jak vybrat virtuální server


Základní informace

Virtuální server, virtuální privátní server nebo také VPS je určen především náročným zákazníkům, kterým již nedostačuje nabídka hostingu, potřebují nastavit speciální konfiguraci prostředí, které nelze na sdíleném hostingu provést, potřebují nainstalovat další rozšížení nebo vyžadují vyšší výkon a zároveň nechtějí platit vysoké částky částky za vlastní nebo vyhrazený (dedikovaný) server. Virtuální server je nakonfigurován na výkonném serveru, čili každý zákazník získá poměrnou část celého výkonu serveru za poměrnou cenu.

⇐ zpět na virtuální servery

Co obsahuje virtuální server

Virtuální server je server běžící na hardware s nainstalovaným virtualizačním software. Na virtuálním serveru je nainstalován operační systém podle vaší volby a máte na něj plná administrátorský (root) přístup. Na serveru lze nainstalovat libovolný software nebo lze server kompletně přeinstalovat. Můžete si tedy se serverem delat co chcete. Virtuální server je ideální kombinace výkonu a rozumné ceny.

⇐ zpět na virtuální servery

Výběr správného virtuálního serveru

Výběr toho správného virtuálního serveru určitě není jednoduchá záležitost. Důležité je zvolit takovou konfiguraci serveru, která Vám zaručí stabilitu služeb, jenž chcete na serveru provozovat. Pro jednoduché stránky s nízkým počtem přístupů bude postačovat konfigurace s menší pamětí RAM a menším diskem, pro rozsáhlé webové portály s několika doménami je vhodné zvolit konfiguraci s větší pamětí RAM. Výhodou virtuálního serveru je možnost navýšit parametry služby kdykoliv během provozu aniž by se muselo zasahovat do hardware hostitelského serveru.

⇐ zpět na virtuální servery

VPS

Nástroje
Podpora
nahoru dolu

  info@webhosting.fm
  Tel.: 228 227 014

Ověření domény Objednat