Doména CZ

Doména CZ

Nacházíte se: Home / Doména CZ

Přihlášení zákazníka / partnera       

Doména CZ

Doména s koncovkou CZ je používána pro české webové stránky, tedy ty, které mají oslovit hlavně české zákazníky či uživatele. Doména CZ je doménou první úrovně, takzvanou TLD doménou, která je přiřazena České republice. Databázi domén CZ spravuje sdružení firem CZ NIC. Toto sdružení zajišťuje správný chod celé zóny CZ domén a umožňuje registrátorům CZ domén přistupovat do databáze a provádět registraci nových CZ domén nebo úpravu údajů u domén stávajících. Seznam registrátorů CZ domény najdete na stránkách www.nic.cz. Doménu CZ si v současnosti může registrovat kdokoliv, neexistují žádná zvláštní omezení. Změnu registrátora domény CZ lze provést pouze pokud doména není v expiraci. Dnes je registrováno něco přes 750 tisíc domén CZ. Cena domény CZ se pohybuje mezi 200 - 300 korunami ročně, je tedy vedle domén generických jednou z nejlevnějších domén na internetu. Doména CZ může být registrována na 1 až 10 let dopředu. Poplatek za registraci domény CZ je nevratný, je tedy vhodné doménu CZ registrovat pouze na jeden rok dopředu a každý rok registraci obnovovat.

Doména CZ se řadí mezi skupinu takzvaných národních domén, podobně jako například SK (Slovensko), DE (Německo), PL (Polsko) a mnoho dalších.

Registrace domény CZ je velice jednoduchá a nezabere více než 5 minut. Doménu s koncovkou CZ si můžete registrovat i u nás ZDE nebo kliknutím na níže uvedené tlačítko.

Registrovat doménu CZ

Nástroje
Podpora
nahoru dolu

  info@webhosting.fm
  Tel.: 228 227 014

QR kód - WebHosting.FM
QR kod - WebHosting.FM
Za mě platí eKonto
eKonto

Ověření domény Objednat